ילד, כלב וחיות אחרות

24/12/2016
ממחשבותיה של זאת:
יום שבת, השעה 18:34, נר ראשון של חנוכה. מתפנקת לי בספה בסלון, עטופה בשמיכה הארוגה הצבעונית האהובה עליי. בסלון מולי שוכבים במיטות שלהם שני דובוני איכפת לי, כל אחד במקומו.
מקסי, הכלב כמו פרה שלנו, מתמתח בעודי כותבת שורות אלו, עושה פוזה חמודה שהוא שוכב על הגב ידיים ורגליים באוויר וחצי מבט פוזל הצידה, מעיף בי מבט לבדוק אם יש מצב לאיזה ליטוף או נשיקה, מבין שמהספה אמא לא זזה ועובר לנקות את פצע המלחמה שהכלבה הלא נחמדה של השכנים עשתה לו בטוסיק בטיול האחרון.
סבתא שלי תמיד מזדעזעת שאני קוראת לשני הכלבלבים שלנו "ילדים" או שאני אומרת להם "אמא אוהבת אתכם כל כך!" אז היא תמיד אומרת לי "כלב זה לא ילד, בע"ה שיהיו לך ילדים את תביני". ועכשיו, שבבטן שלי הבוטן לבית משפחת פולק גדל ומתפתח, וב"ה עוד כמה חודשים שהוא יצא ממני בריא ושלם ושנינו נצא מהחוויה הזאת בשלום, אני לא יכולה שלא לתהות אם זה נכון מה שהיא אומרת, אם כלב זה לא ילד.
רבים יקפצו עכשיו ויגידו "ברור שסבתא צודקת, איך אפשר להשוות ילד לכלב?" אבל בואו תקשיבו לי רגע.
מה שונה כלב מילד? הוא נשמה תמימה וטובה בעולם מלא רוע ורשע, כל מה שהוא רוצה וצריך זה שיאהבו אותו, יאכילו ויטפלו בו בדיוק כמו שילד זקוק.
הרי כלב, כל חיה בשבי בעצם מאוד תלויה בנו, תלויה בנו שנאכיל אותה בזמן, שנטפל בה שהיא חולה, שנצפה את הצרכים שלה מראש ונטפל בה בהתאם, בדיוק כמו תינוק.
כשתינוק נולד הוא זקוק ותלוי בנו לחלוטין, הוא זקוק לנו להאכלה, אנחנו צריכים לוודא שיהיה לו חם ונעים, שהטיטול שלו לא מלא, ואם הוא חולה שנטפל בו עד שיבריא, הוא צריך אותנו כדי לשרוד, הוא צריך אותנו כדי לגדול להתחזק ולהתחיל להבין את הדברים לבד ועד שזה קורה הוא זקוק לנו לגמרי.
גם שהוא כבר מבין את הרוב לבד הוא עדיין זקוק לנו, אולי לא פיזית כמו שהיה תלוי בנו קודם אבל לא פעם אדם מבוגר מוצא את עצמו נזקק לאוזן קשבת אצל הוריו או אצל אדם יקר שהוא אוהב ומעריך.
אין מה לעשות בני אדם זקוקים תמיד לעוד מישהו לצדם. גם אם לא תמיד בן אנוש.
לכן דעתי היא שאין כ"כ שוני, ברגע שאימצת כלב או כל חיה אחרת לחיקך, אתה אמון לטפל בה ולדאוג לה בצורה הטובה ביותר בשבילה. בדיוק כמו שאין משהו שלא אעשה בשביל הילד שלי, אין משהו שלא אעשה בשביל שני מכשכשי הזנב שאימצנו למשפחתנו.
אז חבריי, אם עדיין אין לכם חבר על ארבע, לכו לעמותה הקרובה ואמצו אחד.
מבטיחה לכם שרק שמחה ואושר יצאו לכם מזה.

תהיו טובים,
באהבה,
אני.

מודעות פרסומת