יציאת הבטן מעבדות לחירות

מיומנה של אוכלת מצות סדרתית:
פסח הגיע אלינו לטובה כמו כל שנה רק שהשנה הוא הגיע בדיוק שבוע אחרי מעבר דירה מתיש (שבוע 26 בייבי! ) ועוד סימן שמאפיין את פסח השנה הוא הבליטה שמתנוססת לה במרכז גופי.
במהלך ההריון הזה אני מאוד משתדלת לא לתת לדברים שוליים חשיבות, לא להתייחס לתפל אלא רק בעיקר.
אני מוצאת את עצמי מקשיבה יותר מידי לקולות חיצונים לגבי ההריון, קולות שלא בהכרח עושים לי טוב.
אמא שלי לדוגמא מאוד חרדה לגבי כל ההריון, בגלל שלה היה הריון ראשון שהסתיים בצורה טרגית היא מפחדת שחס וחלילה המזל הזה ידבוק גם אצלי ומכניסה את עצמה ואותי על הדרך ללחץ.
בכל דבר שאני רוצה לעשות היא משייכת ישר ל"עין רעה" או "מזל רע" או "עין של אנשים".
שסיפרתי לחברים קרובים ומשפחה על ההריון היא עיקמה פרצוף, שהתרגשתי והתחלתי לתכנן איך החדר של הקטנטנה יראה היא ישר הלכה להביא שום מהמקרר ואמרה בנחרצות (שהדביקה גם את בן הזוג) ששום פריט לא יכנס אליי הביתה לפני הלידה, אז הייתי צריכה לעשות לזה סוף, לפני ששתינו נשתגע.
ככל שהזמן עובר, ובתהליך פנימי עם עצמי, אני מנסה לשחרר, להקטין את הרעשים החיצוניים ולהקשיב רק לדברים חיוביים כמו שהמדריכה המקסימה שלי בקורס הכנה ללידה בשיטת הפינוברת'ינג אומרת (על כך אספר בפוסט נפרד).
בסופו של דבר, אני רוצה לשמוע רק סיפורים מעצימים שיקדמו את ההריון והלידה שלי בצורה הטובה ביותר ללא פחדים מיותרים של אנשים סביב.
הרי פחד, כמו פחד, מונע מאיתנו להתקדם ולהמשיך הלאה, בכל תחום בחיים בעצם, וזה יכול להתבטא בקשיים גם במהלך ההריון וגם במהלך הלידה.
אז הפסח הזה, יצאתי מעבדות לחירות ופרסמתי ברשתות החברתיות תמונה שלי עם הבטן המקסימה שלי, שבתוכה מתפתחים לאט ובעדינות אין סופית,חיים. כמובן שמיותר להגיד מה אמא חשבה על המהלך הזה, ועד השנייה האחרונה היא ניסתה להניא אותי מזה, אבל אני, כמו כל דבר בחיים שלי עושה הפוך מרצונה של אמא.
אולי כדי להגיד שמהלך החשיבה שלנו לא דומה ואולי כדי קצת, קצת לעצבן אותה ולהוציא אותה משיווי משקל.
השנה הזאת החלטתי לצאת מעבדות לחירות. מעבדות מחשבתית, חברתית, סטיגמתית.
השנה הזאת אני נותנת דרור לעצמי, ביטוי למחשבות שלי ולמילים שלי. החלטתי לצאת מאחוריי הקלעים ולפרסם את המילים שלי פה בבלוג, שכולם יוכלו לראות, לבקר,לקחת דבר או שניים ממה שיש לי להגיד והכי חשוב, להנות.
נשאר לי רק לאחל לכם שהשנה, ובשנים הבאות, תצאו מעבדות לחירות בכל תחום בחייכם, שאתם תבחרו לעצמכם מה שנכון ומתאים לכם. לכו בעקבות החלומות שלכם, אל תפחדו לרדוף אותם, להגשים אותם ולהמשיך לחלום ולהגשים חלומות חדשים.
מצרפת לכם תמונה שלי עם הבליטה שאני מטפחת בחצי שנה האחרונה, אני גאה בה, אוהבת אותה ומחכה שממנה תצא הגורה הקטנה שלי שאוכל לטפח אותה ולהעניק לה את אהבתי הבלתי תלויה.

חג אביב שמח חברים, תהיו טובים.
באהבה,
אני.

IMG-20170410-WA0043

מודעות פרסומת