הכיני גופך לקיץ

מיומנה של מחכה לקיץ:

בתחילת ההיריון שלי הרגשתי קצת אבודה בחלל.
גיליתי על ההיריון רק בחודש שני והרגשתי כאילו לא הספקתי להתכונן לתפקיד חיי כמו שצריך לפני שקיבלתי אותו ובעקבות ההרגשה הזאת יצאתי לחקור.
עיקר החיפוש שלי התמקד בד"ר גוגל והיועץ הלא רשמי שלו, המתמחה ד"ר פייסבוק.
החיפוש שלי לא היה ממוקד ופשוט חיפשתי רקע על שלבי ההיריון כמו למשל תופעות שיכולות לצוץ, בדיקות שצריכות להיעשות ומשם כבר נפתח לי פתח די רחב לעולם חדש ומסקרן.
בעודי משוטטת בין גוגל לפייסבוק ראיתי שחברה שלי העלתה פוסט על הלידה שלה.
היא סיפרה שהיא ילדה בצורה טבעית והלידה שלה הייתה לידה פעילה והדבר הכי מלמד בשבילי ממה שהיא חוותה היא העובדה שהיא לא ילדה בבית חולים אלא במקום שנקרא "בית יולדות", מקום הנותן מענה ליולדת שרוצה ללדת באווירה ביתית אך לא יכולה ללדת בביתה מסיבות כאלה ואחרות.
במקום יש צוות מיילדות מוסמכות המלוות את הלידה ונותנות מענה רפואי הולם בעת הצורך.
אחרי שקראתי את מה שהיא כתבה נפתח לי צוהר לעולם נוסף ומסקרן יותר.
התחלתי לשאול את עצמי שאלות כמו "האם אני מסוגלת ללדת בלידה טבעית ללא משככי כאבים" "האם אהיה מסוגלת ללדת במקום שהוא לא בית חולים מוקפת רופאים ואחיות" ועם השאלות הללו ועוד כמה תהיות המשכתי את מסע החיפושים שלי.
בכל מסע החיפושים הזה שיתפתי את בן הזוג המדהים שלי, בהתחלה היו לו קצת הסתייגויות מכל העניין של לידה טבעית ופעילה, אבל לאט לאט ככל ששיתפתי אותו יותר בחומרים שקראתי ובסיפורי לידה שהתוודעתי אליהם של נשים חזקות שילדו בדרך שהם רצו ולא בדרך שהרפואה המודרנית קבעה להן הוא הבין שגם אחרת זה בסדר והתחיל לשתף פעולה עם הרצונות שלי.
אחרי כל הבדיקות וההתרוצצויות השונות הגיעה השעה לחפש קורס הכנה ללידה.
כבר בהתחלה ידעתי שאני וקורס הכנה ללידה "סטנדרטי" שמועבר בקופ"ח ובבתי החולים לא נפגש והתחלתי לחפש אחר אפשרויות אחרות.
יש כל כך הרבה סוגים של קורסים וגישות שונות שהאמת, קצת התבלבלתי.
התמקדתי בחיפוש אחר קורס שייתן לי את הידע הגדול ביותר לגבי תהליך הלידה ואפשרויות הבחירה שלי והכלים להתמודד עם הכאב והפחדים במהלכה בצורה הטובה ביותר עם כמה שיותר קרבה ללידה טבעית ופעילה.
מצאתי שני קורסים עיקריים שיש כרגע, האחד נקרא "שיטת התחנות" והשני נקרא "קורס בשיטת היפנוברת'ינג" קראתי אודות שניהם וקראתי המלצות של נשים שעברו אותם ובסוף החלטתי ללכת בעקבות תחושת הבטן שלי ובחרתי בקורס היפנוברת'ינג.
קצת רקע על השיטה:
היפנובירתינג היא שיטה ללידה המתמקדת בהכנת ההורים ללידה עדינה. בשיעורים לומדים טכניקות בדוקות להרפיה עמוקה, דימיון מודרך וטכניקות העמקה.
מטרת כל הטכניקות הנ"ל היא לאפשר לידה נוחות בעת הלידה המאפשרת להגיע ללידה עדינה, שלווה ורגועה, ללידה טבעית וחיובית והתקשרות בריאה בין התינוק ומשפחתו (ההסבר נלקח מאתר "פשוט ללדת" מי שרוצה לקרוא עוד אודות השיטה מוזמנת להיכנס לאתר ).
אחרי שבחרתי את השיטה אותה אני רוצה ללמוד הגיעה השעה לבחור את המדריכה שאצלה אלמד, שוחחתי עם כמה מדריכות עד שהגעתי למיקה, האמת היא שמיקה ואני לא דיברנו יותר מידי בטלפון אבל משיחה מאוד קצרה אתה היא נתנה לי הרגשה טובה וחמה וככה יצא שמצאתי את מה שחיפשתי.
הקורס התקיים בביתה של מיקה בהוד השרון, המבנה שימש כגן כמה שנים קודם לכן ואפשר לראות את זה לפי משחקי החצר הרבים שפזורים שם בגינה הענקית.
שנכנסנו לראשונה והכרנו את מיקה היא קיבלה אותנו בחיבוק ענק ועוטף וחיוך אמיתי שלי אישית עשה את כל ההבדל.
בשיעור הראשון מיקה סיפרה לנו אודות השיטה, מפתחת השיטה היא אישה (כמובן!) בשם מארי מונגאן שפיתחה אותה בתחילת שנות החמישים ואיך ובעקבות מה היא בעצם התפתחה.
בשיעורים הבאים דיברנו על שיטות שונות של הרפיות ודמיון מודרך שיוכלו לעזור לנו במהלך הלידה, מה הגוף עובר בתהליך הלידה, על כך שהגוף שלנו יודע ללדת ואנחנו מאפשרות לו לעשות פעילות מאוד טבעית לו, בחירת מלווה ללידה והחשיבות שלו כשותף פעיל, תנוחות לידה, הכנת תוכנית לידה ועוד דברים רבים וחשובים כאלה.
שהבן זוג ואני יצאנו מהמפגש בפעם הראשונה שאלתי אותו איך הוא חווה את זה ומה התחושות שלו לגבי מיקה והקורס, והוא בפשטות שלו הסתכל עליי ואמר " היא יודעת על מה היא מדברת. רואים שהיא מעבירה תוכן שהיא באמת מאמינה בו ובסופו של דבר כל העניין הזה של השיטה לדעתי הוא גם להבין שיש אפשרויות בחירה בכל מהלך הלידה, בדיוק כמו בחיים בכלל אז זה דיבר אליי".
האמת שהמשפט שלו נסך בי את הכוח להבין שבחרתי בשבילנו הכי נכון שאפשר ובזכות הקורס והשיטה הנפלאה הזאת זכינו לנקודת מבט שונה, לגישה רעננה ממה שמקובל בחברה והדעה הרווחת היום שצריך להקשיב לצוות הרופאים כמו לאל ואין לערער על מה שהם קובעים, והנה שיטת ההפינו אומרת שצריך להגיע מוכנים, לדעת למה נכנסים, לשאול שאלות את הרופאים ולקחת רגע כדי להבין מהי הדרך הכי נכונה לאישה ולזוג שנמצא בלידה להבין איך ממשיכים הלאה.
האמת היא שהשיטה גם אומרת שיש דרך להתמודד עם הכאב והכל מגיע מהפחד שלנו שיכאב לנו (אבל בשביל זה כבר יקיריי תצטרכו פשוט להירשם לקורס ולעבור את החוויה הזאת יחד).
עוד כמה דברים שהתוודעתי אליהם בשיטוטי ברשת הן קריאת ספר החובה "לידה פעילה- המדריך ללידה טבעית" של ג'נט בלאסקאס ושתי קבוצות חשובות להריון עצמו ולשלב שאחרי הלידה.
הקבוצה הראשונה נקראת: "לידה פעילה, לידה טבעית ולידת בית Natural birth and Home birth"
יש בה סיפורים מרגשים ומשכילים של יולדות שילדו בלידות בית ולידות בית חולים בחדרים הטבעיים, אין ספק שהשכלתי רבות מהקבוצה הזאת, זאת קבוצה ללא גברים ואין חשש לשאול כל דבר אודות מהלך ההיריון, תחושות וכדומה עד מהלך הלידה עצמה ולפעמים גם הרבה אחרי הלידה.
רוב סיפורי הלידה שם מפורטים ממש עד הפרט האחרון, לדעתי זה חשוב מאוד כדי להבין את התמונה הכוללת.
הקבוצה השנייה נקראת "אפס הפרדה – הזכות שלכם מרגע הלידה – הקבוצה"
למדתי רבות מהקבוצה הזאת, בתור בחורה שלא ידעה בכלל מהן האפשרויות העומדות בפניה לאחר הלידה מבחינת שהיית התינוק בבי"ח זה לגמרי פתח לי את העיניים לרווחה להבין שיש עוד אפשרויות חוץ משהייה בתינוקייה שהאמת מרגע לרגע נראית לי פחות ופחות מושכת.
בקבוצה יש המון קבצים שמנהלות הקבוצה משתדלות לעדכן כמה שיותר, קראתי אותן והחכמתי ואני מקווה שהשעה תגיע אדע לעמוד על שלי ולדרוש את מה שמגיע לי ולקטנטנה שלי כדי ששתינו נעבור את תהליך ההכרות ביננו על הצד הטוב ביותר ולא נפרד לרגע.
אחרי ששלב הקורס עבר והמצברים שלי מולאו בידע ובטחון, פתאום אני מרגישה כמה אני הולכת ומתקרבת אל עבר היום המיוחל הזה, אל הרגע שכל הכאב, אי הנוחות והתרוצצויות יהיו הדבר האחרון שאחשוב עליו כי הכל יתנקז לרגע אחד ומיוחד –הלידה והפגישה עם האוצר שלי.
עצתי אליכן נשים יקרות- תקראו, תבדקו ותשאלו לפני שאתן מחליטות על צעדי ההמשך שלכן בכל שלב במהלך ההיריון וגם לאחריו.
אל תלכו כצאן עיוור אחרי הצוות הרפואי, תשאלו שאלות ותבקשו אופציות בחירה, זאת הזכות שלכן.

תהיו טובים,
באהבה,
אני.

מיקה מדגימה תנוחות שחרור ללידה

מיקה מדגימה תנוחות שחרור ללידה

מקשיבים להסברים

מקשיבים להסברים

123

מתרגלים

מודעות פרסומת